opir_ua (opir_ua) wrote,
opir_ua
opir_ua

За участю «ОПОРУ» створено ініціативу з метою збереження і розвитку національного надбання Запоріжжя

 
На початку літа низка громадських організацій Запоріжжя, серед яких і мережа громадянської дії «ОПІР», дійшла згоди щодо подальшої спільної роботи з метою збереження і розвитку національного та історичного надбання рідного міста. В результаті чого була створена громадська ініціатива “Національна пам'ять”.

            «Однією причин, що спонукала нас створити цю громадську ініціативу стала ситуація, яка склалася з пам'ятником  жертвам Голодомору 1932-33 років в Запоріжжі. Наразі він знаходиться у критичному стані, його руйнація не зупинена. Незважаючи на напис на огорожі про те, що йде реконструкція об’єкту, жодних дій там не проводиться, а міська влада проявляє до проблеми повну байдужість. Ми важаємо це наругою над пам'ятю жертв штучного голоду», -  зазначив у своєму виступі на заборах ініціативи член оргкомітету «ОПІР», а також координатор ГІ «Національна пам’ять» Дмитро Харьков.

Також він додав, що однією з цілей новоствореної ініціативи стане привернення уваги громади до злочинної бездіяльності влади на з подібних проблем на території запорізької області.

            “У планах ініціативина найближче майбутнє  – встановлення у Запоріжжі меморіальної дошки на честь перебування командира УСС Василя Вшиваного, робота з органами влади щодо виділення землі для встановлення пам'ятного знаку борцям за волю України. А також запобігання та протидія провокативним крокам антиукраїнських сил, таких як встановлення МАФ «Сталін». Також заплановано роботу з національно орієнтованим бізнесом, пошук ресурсів на втілення ідей громадської ініціативи. Окремо планується опікуватися проблемами Національного заповідника «Хортиця», як одного з історично-культурних центрів України.” - заявив координатор ГІ «Національна пам’ять» Ігор Атюшенко.

            Окрім того, було зазначено, що громадська ініціатива «Національна пам'ять» є понадпартійним проектом: співпація з політичними силами проходитиме у форматі «без прапорів», задля запобігання спекуляцій на темах історичної пам'яті та маргіналізації самої Ідеї.

 
Subscribe

  • Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments